Словники, довідники

Як захищати свої права мешканця

Д-124

Рівне новини

Мова:  російська

Рік видання:  2008

Ціна:  25 грн.

Книга являє собою популярне довідкове видання, яке присвячене такій актуальній темі, як захист прав мешканців у сфері житлово-комунальних стосунків. В ній у зручній і доступній формі викладаються основні права громадян, як мешканців будинків і квартир, роз’яснюються різні нюанси їх взаємовідношень з робітниками житлово-експлуатаційних організацій, виконавцями комунальних послуг, контролюючими органами. У книзі наведені відповідні нормативно-правові акти, зразки різних юридичних документів (претензій, позовних заяв, договорів тощо), а також інша корисна інформація та цінні поради для мешканців.
Довідник кадровика

Д-198

внешний вид

Мова:  російська

Рік видання:  2012

Ціна:  35 грн.

Ця книга є своєрідною стислою енциклопедією робітника кадрової служби. Вся інформація в ній наведена у вигляді алгоритмів, таблиць і схем. У книзі викладені основні вимоги чинного законодавства щодо приймання та звільнення найманих працівників, режиму робочого часу, документального оформлення трудових відносин із найманими особами, особливості праці таких категорій робітників, як жінки, неповнолітні, інваліди. Крім цього, у книзі розглянуті питання, пов’язані з заохоченнями, дисциплінарними стягненнями, матеріальною відповідальністю працівників, відповідальністю роботодавця та його посадових осіб за порушення трудового законодавства і багато інших. Для керівників, робітників кадрових служб і осіб, відповідальних за ведення кадрового діловодства.
Класифікатор професій ДК 003:2010

9-119

внешний вид

Затверджено:  наказом Держспоживстандарта N 237 від 28.07.2010 р.

Замість:  ДК 003:2005

Мова:  українська

Рік видання:  2012

Ціна:  74 грн.

Класифікатор призначений для застосування центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Федерацією роботодавців України, всіма суб'єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників. Для фахівців з кадрів підприємств, установ, організацій.

Зміст:
Національний класифікатор України ДК 003:2010 «Класифікатор професій»;
Додаток А «Покажчик професійних назв робіт за кодами професій»;
Додаток Б «Абетковий покажчик професійних назв робіт»;
Додаток В «Похідні слова до професій (професійних назв робіт)».
Довідник найманого працівника

9-118

внешний вид

Мова:  російська

Рік видання:  2010

Ціна:  35 грн.

Мета цієї книги - допомогти працівникам розібратися в нюансах трудового законодавства і навчити захищати себе від неправомірних дій з боку роботодавця. Читачі цієї книги знайдуть відповіді на безліч запитань, що виникають у процесі трудових правовідносин: на що слід звернути увагу укладаючи трудовий договір, які особливості має робота за цивільно-правовим договором, за що працівника можуть звільнити з роботи і на що він має право у разі звільнення, в якому випадку роботодавець має право змінювати умови оплати праці та режим роботи, як надаються відпустки і допомоги по соціальному страхуванню, які соціальні та трудові гарантії передбачено для вагітних жінок, жінок з дітьми та інвалідів.
У книзі також детально розглянуто питання, пов’язані з оплатою праці, зокрема, викладено порядок нарахування заробітної плати, відпускних, лікарняних.
Окремий розділ книги присвячено темі відстоювання працівником своїх прав. Наведено рекомендації, куди необхідно звертатися працівнику в разі порушення його прав, описано процедуру звернення до суду, наведено приклади складання позовних заяв.
Книга буде корисною широкому колу читачів.