Процесори Pentium II

Теги: 

Процесори Pentium II поєднують архітектуру Pentium Pro з технологією ММХ. Розмір первинного кеша збільшено до 16+16 Кбайт, а вторинного — до 2 Мбайт. Процесори цього типу монтуються у вигляді картриджа з друкованим крайовим роз'ємом, на який виведена сервисный центр системна шина, типу SECC (Single Edge Contact Cartridg). На картриджі встановлені мікросхема ядра (МП), кілька мікросхем, які реалізують вторинний кеш та допоміжні дискретні елементи — резистори i конденсатори. Така реалізація процесора дає можливість використовувати для кеш-пам’яті надшвидкодіючу пам'ять на інтегральних схемах інших виробників. Об'єм вторинного кеша визначається ємкістю i кількістю встановлених на картриджі мікросхем пам'яті. Системна шина вторинної кеш-пам'яті незалежна від внутрішньої шини МП.

Перші процесори Pentium II відповідали технології 0,35 мкм i мали на кристалі ядра до 7,5 млн. інтегральних транзисторів. При частоті системної шини 66,6 МГц частота ядра в різних моделях становила 233, 266 i 300 МГц. Вторинний кеш працював на половинній частоті ядра i кешував тільки перші 512 Кбайт пам’яті. Для встановлення цих процесорів використано роз'єм типу слот 1. За складом він нагадував сервис по ремонту ноутбуков сокет 8 для процесора Pentium Pro, але давав можливість об'єднувати тальки два процесори в симетричній мультипроцесорній системі або системі FRC. Загалом цей процесор є, по суті, більш швидким процесором Pentium Pro з підтримкою функції ММХ, але з обмеженою підтримкою мультипроцесування.

Процесор Pentium II OverDrive з'явився в 1998 p. i виконаний на базі ядра процесора Хеоп з частотою 333 МГц (частота системної шини 66,6 МГц). Вторинний кеш має ємкість 512 Кбайт i працює на частоті ядра. Цим процесором можна замінювати процесори Pentium Pro 150, 166, 180 i 200 МГц. Процесорне ядро живиться напругою 2,5 В, а МП вбудований на радіаторі VRM, знижує VCCP до 2,0 В. Для живлення вентилятора (12 В) використовується зовнішній роз'єм. Підтримуються тальки двопроцесорні системи. Використання Pentium Pro з новим процесором не допускається.

Процесор Deshutes є новою версією процесорів Pentium II, яка з'явилася у 1988 р. Він виконаний за технологією 0,25 мкм, що дало можливість Підвищити частоту ядра. Pentium II на 333 МГц має частоту зовнішньої системної шини 66,6 МГц, а процесори на 350 i 400 МГц — 100 МГц. Оперативна пам'ять побудована на інтегральних схемах SDRAM (синхронна динамічна пам'ять, де всередині пакетного циклу дані передаються в кожному такті). Процесор встановлюється в слот 1, для якого згодом було розроблено процесори з тактового частотою 450 МГц. У процесорах, починаючи з 350 МГц, об’єм вторинної кеш-пам'яті (L2) збільшено до 4 Гбайт.

Процесор Celeron є «полегшеним» варіантом PentiumII. Він має ремонт ноутбуков acer частоти ядра 266 i 300 МГц при частота зовнішньої системної шини 66 МГц i встановлений в слот 1. Вторинного кеша в ньому немає, що знизило його продуктивність порівняно з процесорами Pentium II 2-го покоління.